Nime päritolu ja nimevariandid:

Tulnud nimest Caspar. Nimi Caspar on Pärsia päritolu ja tähendab „laekurit“. Kaspari nime tähenduseks on arvatud ka „armastatud, hoitud, kallis saladus“.

Igas riigis hääldatakse ja kirjutatakse Kaspar erinevalt. Siin mõned näited:
Gaspar (Hispaanias ja Portugalis), Gasparo, Gaspare (Itaalias), Gaspard (Prantsusmaal), Kaspar, Kasper, Casper (Saksamaal), Jasper (Hollandis), Jasper, Casper (Inglismaal), Kasper, Kacper (Poolas), Kasperi (Soomes), Kasper Jesper(Taanis), Gáspár (Ungaris), Gašper (Sloveenias) ja Kaspars (Lätis).

Maailma mastaabis ei ole Kaspar väga populaarne eesnimena, kuid on populaarne perekonnanimena.

Nimepäevad:
20. oktoober, lisaks on nimepäev samal kuupäeval ka Kasperil ja Jasperil.

Kuulsad esindajad

Üks neist kolmest Idamaa targast, kes Jeesuslapse sündi tervitama läksid.
Kaspar Jancis (s1975) on Eesti animaator ja muusik.
Endine Eesti murdmaasuusataja Kaspar Kokk (s 1982 Tartus)
Kaspar Taimsoo (sündinud 30. aprillil 1987 Viljandis) on eesti sõudja. 2009. aasta Euroopa meistrivõistlustel võitis ta koos Allar Rajaga paarisaerulisel kahepaadil kuldmedali.
Kaspar Capparoni (s 1964)- Itaalia näitleja seriaalis “Komissar Rex“.
Kaspar Astrup Schröder- firma Kaspar ja studio Knas Design juhataja, kunstnik, disainer ja asutaja, kes elab ja töötab Kopenhaagenis. Tema näitused on toimunud Kopenhaagenis, Amsterdamis, Brüsselis, New Yorkis ja Tokyos
“Casper” 1995. a linastunud Brad Silberlingi film
Auruvedur Kaspar on ehitatud Vorošilovgradi Veduritehases 1953 aastal ja restaureeritud AS Edelaraudtee, Eesti Raudteekultuuri Sihtasutuse ja vabatahtlike poolt 2010 aastal.
KASPAR on lapsesuurune Hertfordshire’i ülikooli teadlaste poolt välja töötatud humanoidrobot, mis aitab autistlikke lapsi emotsioonide õppimisel.
Kaspar – tegelane filmis “Klass”, kes jäi meelde kui kõige vapram tegelane, sest astus Joosepi kaitseks ainukesena välja.
Kirjastus Koolibri on välja andnud raamatusarja Kasparist: “Kaspar on kadekops”, “Kaspar kardab süsti”, “Kaspar saab väikese õe”.

Nime esindatus Eestis:
Detsembris 2011 andmete kohaselt on meil Eestis 1839 Kasparit

VN:F [1.9.22_1171]
Hinne: 8.5/10 (93 hinnet)
Kaspar, 8.5 out of 10 based on 93 ratings